Panasonic
русский
 

Зварювальні роботи-маніпулятори, робототехніка Panasonic

Робототехніка Panasonic вже більше 60 років широко застосовуються в різних технологічних процесах на виробництві у всьому світі. Достатньо сказати, що на кінець 2022 р. компанією Panasonic та її системними партнерами впроваджено більше 180 тисяч робототехнічних комплексів. Раніше, до 2000 р. Panasonic випускав багатофункціональні роботи для різних застосувань. У 2000 р. керівництвом компанії було прийнято рішення звузити спеціалізацію і надалі посилено розвивати напрямок робототехники у сфері електродугового зварювання. Сьогодні Panasonic - безперечний лідер в роботизації зварювальної індустрії.

Перше в Японії інверторне джерело зварювального струму було випущене в 1956 р. саме компанією Panasonic (цей інвертор був нещодавно продемонстрований на виставці в німецькому місті Ессен в 2009 р. - дивитися фото). Недивно, що він досі відмінно працює перевершуючи по своїй надійності сучасні аналоги конкурентів.

Сьогодні Panasonic випускає весь спектр зварювального устаткування для електродугового зварювання, плазмового і лазерного різання і зварювання: починаючи від пальників і їх складових, закінчуючи обертачами, маніпуляторами, контроллерами і цифровими джерелами зварювального струму і лазерного зварювання/різання.

Всі компоненти - від єдиного постачальника! Тепер замовникові не треба шукати окремо постачальника робота, постачальника обертача, постачальника зварювального устаткування і інших компонентів, а потім сушити голову, як це все устаткування змусити працювати в єдиному комплексі. Якщо ваш постачальник - Panasonic, або його системний партнер у Вашій країні, Ви можете бути впевнені: систему буде запроваджено точно в строк, її привезуть і встановлять на Вашому підприємстві, запустять в роботу протягом мінімального часу і якісно навчать Ваш персонал. Про те як працює Panasonic і його системні партнери у всьому світі читайте на цій сторінці (відкриється в новому вікні).

 

Промислові роботи Panasonic застосовуються для зварювання у середовищі активних (CO2 та MAG) та інертних газів (MIG) плавким електродом, а також неплавким електродом у середовищі інертних газів (TIG). Зварювальний робот складається з маніпулятора, контролера, зварювального джерела живлення (з відповідним пальником та механізмом подавання дроту), а також додаткових пристроїв переміщення та позиціонування (т.з. "зовнішні осі"). Зважаючи на наявність двох різних типів контролерів, розрізняють дві серії роботів: G2 та TAWERS.

 

Зварювальні роботи серії G2 із шістьма ступенями свободи оснащені сучасним ергономічним маніпулятором і вдосконаленими моторами з високоякісними алгоритмами контролю сервомоторів. Саме ці принципові відмінності роблять модельний ряд G2 більш ніж на 50% швидшим і точнішим за попередні покоління роботів.

TAWERS - останнє покоління роботів від Panasonic. Для максимальної надійності та швидкодії контролери TAWERS мають інтегроване зварювальне джерело живлення і надпотужний 64-бітний процесор. Саме TAWERS є першими у світі роботизованими зварювальними системами, що повністю управляються програмним забезпеченням.

 

Основні характеристики контролерів:

  • зміна зварювальних параметрів через цифровий вхід джерела живлення;
  • поліпшена продуктивність завдяки таким стандартним функціям як: швидке відновлення системи після помилки, "горяче" редагування програм, перенесення лінії зварювання при зміні положення точки початку зварювання та ін.;
  • максимальна кількість осей: 27 (6 осей робота + 21 додатковий пристрій);
  • одночасне керування : 3-ма роботами;
  • одночасне керування : 5-ма зварювальними джерелами живлення;
  • обмеження пам'яті: 40 000 програмних пунктів;
  • кількість входів: 40 (опція - до 504), кількість виходів: 40 (опція - до 504).

 

Серії роботів Panasonіc G2 та TAWERS доступні в п'яти різновидах маніпулятора ТА (зварювання CO2/MAG/MIG/TІG) та двох різновидах маніпуляторів TB (зварювальний пальник для зварювання CO2/MAG/MIG інтегрований в шосту вісь). Основні відмінності маніпуляторів полягають у значеннях розмірів робочої зони й загальної вантажопідйомності.

 

ТМ-1000

 

ТМ-1400

 

ТМ-1600

 

ТМ-1800

 

ТМ-1900

 

Модель
ТМ-1000
ТМ-1400
ТЬ-1600
ТМ-1800
ТМ-1900

Максимально припустима вантажопідйомність, кг

Робоча зона:

максимально припустима (2R), мм

мінімально припустима (2R), мм

Точність позиціонування, мм

Вага маніпулятора, кг

6

 

2136

724

± 0,1 або менше

145

6

 

2748

704

± 0,1 або менше

161

8

 

3196

720

± 0,1 або менше

180

8

 

3592

944

± 0,1 або менше

185

6

 

3790

1102

± 0,1 або менше

185

 

Програмовані позиціонери-обертачі PanaDіce призначені для позиціонування і обертання деталей з метою досягнення найбільш оптимального розташування зварювального пальника відносно шва, збільшення доступності та забезпечення максимальної продуктивності зварювання.

 

При комбінуванні різних моделей PanaDіce можна досягти різноманітних варіантів позиціонування деталей, та їх переміщення одночасно з переміщенням зварювального пальника маніпулятором.

За допомогою додаткової опції гармонізації здійснюється оптимізація сумісних рухів маніпулятора робота та зовнішніх осей як на ділянках зварювання, так і на ділянках переміщення між швами.

 

 

PanaDice 200

 

PanaDice 500

 

PanaDice 1000

   

 

Модель
Максимальне навантаження, кг
Максимальна швидкість обертання, об/хв
Крутний момент, кгм
Точність позиціонування, мм

PanaDice 200

PanaDice 500

PanaDice 1000

200

500

1000

25

16

10

15

50

150

± 0,05

± 0,05

± 0,05

 

Представляємо новий продукт від Panasonic – позиціонер-обертач серії RJS з двома осями обертання. Він поєднує в собі надзвичайну компактність та високу потужність. Завдяки цьому значно збільшується продуктивність виробництва, а також ефективність та надійність сумісної роботи з іншим обладнанням зварювального комплексу. Даний позиціонер-обертач випускається двох видів, що різняться максимальним навантаженням (300 та 500 кг). Управляючи за допомогою контролера кожною з осей обертання, досягаються умови зварювання в найоптимальнішому положення.

 

Зважаючи на індивідуальність кожної роботизованої системи, а також притаманну їй гнучкість та універсальність, Panasonic пропонує комплексні виробничі рішення - PerformArc. Panasonіc PerformArc - це зварювальні роботизовані клітини модульного типу, що складаються виключно з компонентів Panasonіc в Японії, поставляються "під ключ".

 

Зварювальні клітини PerformArc спроектовані для ефективного і якісного вирішення різноманітних виробничих завдань. Вони забезпечують застосування широкого діапазону габаритних характеристик робочих деталей і їх позиціонування з урахуванням ефективної робочої зони.

Усі системи Panasonіc PerformArc повністю зібрані і ретельно протестовані на заводі в Японії безпосередньо перед поставкою. Завдяки цьому, зварювальна клітина, що зібрана на загальній платформі, встановлюється та налагоджується на підприємстві замовника без будь-якого додаткового складного обладнання в стислі терміни.

 

Для проектування роботизованих систем з обов'язковою прив'язкою до розв'язання конкретних задач виробництва, а також для розрахунку основних робочих параметрів використовується програмне забезпеченя Panasonic DTPS.

DTPS (Desk Top Programmіng & Sіmulatіon System) - система тривимірного моделювання, програмування й симуляції роботизованих комплексів Panasonіc.

За допомогою інтегрованої тривимірної системи автоматизованого проектування (CAD) можливе об'єднання різних компонентів, і імпортування тривимірних моделей деталей і пристроїв, розроблених в інших CAD-програмах. В базу даних пакету автоматизованого проектування включені всі стандартні продукти Panasonіc.

В DTPS можлива оптимізація й редагування вже діючих програм для подальшого їхнього застосування в роботизованій системі.

 

 
© Robotics Engineering, ми дозволяємо вільно розповсюджувати інформацю з цього сайту за умови розміщення посилання на джерело.